ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
شهر ویمیناتسیوم صربستان

تور خارجی | تور اروپا

شهر ویمیناتسیوم صربستان

شهر ویمیناتسیوم معروف به شهر محبوب پادشاهان روم از شهرهای باستانی به جا مانده از امپراطوری روم است Ú©Ù‡ اهمیت فراوانی برای پادشاهان روم داشته Ùˆ در حال حاضر یکی از اصلی ترین مناطق گردشگری صربستان محسوب میشود Ùˆ گردشگران تور اروپا علاقه زیادی به این شهر دارند Ùˆ هم اکنون نیز از مهمترین جاذبه­ های گردشگری کشور صربستان به شمار Ù…ÛŒ رود. از دلایل زیبایی Ùˆ جذابیت این شهر Ù…ÛŒ توان به سبک معماری متفاوت Ùˆ متعدد آن اشاره کرد. بازدید از این شهر یکی از برنامه های تورهای گردشگری صربستان است. در واقع ویمیناتسیوم در حال حاضر یک شهر موزه باستانی محسوب Ù…ÛŒ شود Ú©Ù‡ پس از بازسازی به محل زندگی تبدیل خواهد شد. شما با حضور در یک تور صربستان Ù…ÛŒ توانید لذت دیدن این شهر تاریخی را تجربه کنید. در حالیکه کارگزار تور صربستان تمام امکانات تفریحی شما را فراهم Ù…ÛŒ کند.

شهر ویمیناتسیوم پایتخت رومیان در صربستان شرقی واقع شده است و از قرن 1 تا 4 به عنوان اردوگاه نظامی بکار رفته است. قدمت این شهر به قرن اول میلادی می رسد و از بزرگترین شهرهای آن دوره بوده است. ویمیناسیوم در قرن پنجم و توسط هون سقوط کرد و بعدها دوباره توسط یوستینینیا بازسازی شد. این شهر باستانی سرانجام در قرن ششم و با ورود اسلاوها کاملا نابود شد. شما با حضور در یک تور صربستان می توانید از نزدیک شاهد 450 هکتار از این شهر شامل بقایای معابد، خیابان ها، امفی تئاترها، کاخ ها و حمام های رومی قدیمی باشید.

اهمیت تاریخی این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی آن بوده است Ú©Ù‡ محل تلاقی فرهنگ شرق Ùˆ غرب به شمار Ù…ÛŒ رفته است. از مهمترین مقبره های کاوش شده در این شهر مقبره امپراطور هوستیلیان است Ú©Ù‡ در 251 در این مکان به خاک سپرده شده است. طبق شواهد تاریخی امپراطور هوستیلیان به همراه مادر خود به ویمیناتسیوم آمده بود تا سازماندهی دفاعی مرزهای شمالی را نظارت کند Ú©Ù‡ هر دو آن­ ها بر اثر ابتلا به بیماری طاعون در این شهر درگذشتند.

این شهر نخستین محلی است که باستان شناسان در صربستان در آن شروع به کاوش کردند. از مهمترین بناهای کشف شده در این شهر اردوگاه نظامی است که دارای طرحی مستطیلی با طول 385* 442 و 72 هکتار است و همچنین امفی تئاتری با 12000 صندلی که در نوع خود یک معجزه تاریخی محسوب می شود. از این شهر باستانی تا کنون 40000 اثر تاریخی کشف شده است که بیش از 700 مورد آن جنسی از طلا و نقره دارند و بسیاری از آن ها نیز نادر اند و در موزه های ملی بلگراد و پوگرآواک نگهداری می شوند.

طی کاوش های باستان شناسی در این شهر بیش از 13500 قبر تاریخی کشف شده است که زیبایی سنگ قبرها مانند آرامگاه های نظامی میباشد که گردشگران تور تفلیس تجربه بازدید از چنین مناظری را داشته اند و سارکوفاتی ها با نقوشی از صحنه های اسطوره ای و یا زندگی روزمره انسان را به وجد می آورد. در این گورستان لامپ های نفتی نیز کشف شده اند که نشانی از اعتقاد باستانیان به راه به جهان دیگر بوده است. در این حفاری ها بقایایی نیز از یک گلادیاتور و تعدادی حیوانات وحشی کشف شده است که نشان دهنده کاربرد آمفی تئاترها به عنوان سالن هایی برای جنگ های نمایشی آن دوره بوده است. با انتخاب تورهای گردشگری صربستان و اعتماد به کارگزار تور صربستان لذت تماشای این تاریخ عظیم را تجربه کنید.


برچسب ها : صربستان , تور صربستان ,
+ نوشته شده در 1396/10/19ساعت 15:41 توسط حمید رمضانی | | تعداد بازدید : 10