ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
موزه لوور پاریس

تور خارجی | تور اروپا

موزه لوور پاریس

فرانسه با داشتن جاذبه های فراوان همیشه جزو کشورهای مقصد تور اروپا است. به عبارت دیگر بهترین تورهای اروپا هم حتما سری به پاریس می زنند. از اولین و معروف ترین جاهایی که گردشگران در پاریس از آن بازدید می کنند موزه ی لوور است. موزه ی لوور فرانسه با داشتن بیش از 35 هزار اثر تاریخی، فرهنگی و هنری از بزرگ ترین و کامل ترین موزه های جهان به شمار می رود. به دلیل اینکه اکثر مسافران و گردشگران فرانسه و پاریس و در نهایت به این موزه می آیند، رتبه ی نخست پر بازدید ترین موزه ی جهان به این موزه اختصاص یافته است.

بیشتر آثاری که در موزه ی لوور نگهداری می شوند مربوط به فرهنگ و هنر و تاریخ بشر هستند؛ از جمله تابلوی معروف لبخند مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی. این موزه از سال 1793 به روی گردشگران تور خارجی باز بوده است. ساختمان آن تا قبل از انقلاب کبیر فرانسه از کاخ های سلطنتی بوده که آثار با ارزش زیادی را در خود داشته است و پس از انقلاب کبیر در سال 1793 به موزه ی ملی فرانسه تبدیل شده است. در پشت ساختمان موزه باغ زیبای تویلری و روبه روی آن نیز میدان کنکورد قرار دارد. خیابان معروف شانزه لیزه که برای گردشگران تور اروپا جذاب است هم در نزدیکی موزه لوور واقع شده است.

موزه ی لوور در ابتدا با داشتن 537 اثر نقاشی از معروف ترین نقاشان جهان و همچنین 184 اثر هنری دیگر بازگشایی شد و در معرض دید عموم قرار گرفت. اکنون آنچه موزه ی لوور را از دیگر موزه ها متمایز می کند عبارتند از: آثار هنری کلاسیک، منطقه ی زیبایی که در آن قرار دارد و از همه مهم تر آثار بسیار زیادی یعنی چیزی حدود 380هزار اثر مربوط به ماقبل تاریخ تا قرن بیست و یکم و 35 هزار اثر دیگر. در بازدید از این موزه ی بسیار بزرگ چندین اثر هست که به هیچ عنوان نباید بازدید از آنها را از دست بدهید از جمله: بخش عتیقه های مصری که آثاری از 4 هزار سال قبل از میلاد تا قرن چهارم را مثل مجسمه ی ابوالهول و طومارهای پاپیروسی و مومیایی ها را شامل می شود؛ بخش آثار مربوط به یونان و رم که آثاری از عصر حجر تا قرن ششم را به نمایش گذاشته مثل گلدان برنزی بورگزه؛ بخش مجسمه ها که آثاری از دوره های مختلف تاریخی در آن وجود دارند که معروف ترین آنها مجسمه دانیال نبی در لانه ی شیران است. همچنین موزه ی لوور بخش عظیمی یعنی حدود 2500 اثر از آثار باستانی و فرهنگی ایران را هم در خود جای داده است. تعدادی از این آثار به قدی بزرگ و حجیم هستند که باید با تریلر جابه جا بشوند و مشخص نیست که چطور از ایران به فرانسه برده شده اند. از زیباترین و ارزشمندترین این آثار می توان به اسب دو سر یکی از سر ستون های اصلی تخت جمشید اشاره کرد.

تور اروپا | تور خارجی | لوور پاریس

بنابراین Ù…ÛŒ توان گفت بازدید از موزه ÛŒ لوور در سفر با بهترین تورهای اروپا، گردشگران را به خوبی با فرهنگ Ùˆ هنر غنی فرانسه Ùˆ حتی دیگر کشورها آشنا Ù…ÛŒ کند. کیفیت موزه های فرانسه شاید از کیفیت موزه های روسیه نیز بهتر باشد . گردشگرانی Ú©Ù‡ در تور مسکو سن پترزبورگ شرکت کرده بودند Ùˆ در گذشته از کشور فرانسه Ùˆ موزه های پاریس دیدن کرده بودند به این مسئله تاکید Ù…ÛŒ‌کردند Ú©Ù‡ فرانسه موزه های جذاب تر Ùˆ دیدنی تری نسبت به روسیه Ùˆ سایر کشور های اروپایی دارد.

همچنین لازم به ذکر است که در معرفی مکان های گردشگری فرانسه به بررسی جامع و مانع برج ایفل در پاریس نیز پرداختیم که مطالعه این مطلب نیز خالی از لطف نیست.


برچسب ها : تور اروپا , تور خارجی ,
+ نوشته شده در 1396/10/21ساعت 15:50 توسط حمید رمضانی | | تعداد بازدید : 8