ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
کاخ اکسینوگراد بلغارستان

تور خارجی | تور اروپا

کاخ اکسینوگراد بلغارستان

یکی از کشورهایی که طرفداران تور خارجی به آن سفر می کنند بلغارستان است. بلغارستان کشوری است در جنوب شرقی اروپا که به خاطر جاذبه های تاریخی و همینطور طبیعت زیبایی که دارد از مقاصد همیشگی گردشگران است. کاخ اکسینوگراد از جاذبه های شهر وارنا هر ساله گردشگران زیادی را از طریق تور بلغارستان به آنجا می کشاند.

کاخ اکسینوگراد در هشت کیلومتری شهر بندری وارنا قرار دارد و در حقیقت کاخی تابستانی و پارکی است که در ساحل دریای سیاه واقع شده است. این کاخ زیبا در ارتفاع 49 متری از سطح دریا قرار دارد. قبل از بنای این کاخ در سال 1882، دو صومعه به نام های سنت دمتریوس و سنت کنستانتین در همین محل وجود داشتند که به اقامتگاه سلطنتی تبدیل شدند. Viennese Viktor در سال 1885 معماری کاخ اکسینوگراد را طراحی کرد و ساخت آن در دوران پس از تزار، در زمان پادشاهی کنیاز انجام شد. در ابتدا نان کاخ را سندرو نهادند چرا که در زبان ایتالیایی به الکساندر سندرو می گفتند. بعد از اینکه املاک را گسترش دادند وسعت این کاخ نیز به 80 هکتار افزایش یافت.

فردینانت مصالح ساختمانی و به خصوص سر در کاخ اکسینوگراد را از اقامتگاه سابق خاندان سلطنتی فرانسه به طور یکجا به بلغارستان آورد. سر در زیبای این کاخ نظر هر گردشگر تور بلغارستان که به دیدن آن آمده را می نوازد. همسر اول فردینانت شاهزاده Marie Louise در سال 1893 دستور داد که نام کاخ را به نام امروزی اش یعنی اکسینوگراد Euxinograd تغییر دهند. ریشه ی این نام به یک اصطلاح یونانی برمی گردد که متشکل از دو لغت Euxeinos pontos به معنی دریای مهربان و Suffix grad یعنی شهر یا دژ تاریخی است.

تور بلغارستان | کاخ اکسینوگراد

ساختمان کاخ اکسینوگراد به سبک قلعه های فرانسوی که احتمالا گردشگران تور گرجستان این نوع معماری را زیاد دیده اند طراحی شده است یعنی سقفی فلزی با اتاق شیروانی، نمای دیوارها آجری و بالکن و برجی با نمای ساعت در بنای این کاخ وجود دارد. کاخ در سه طبقه ساخته شده که در طبقه ی اول سالن پذیرایی اصلی قرار دارد. طبقه ی دوم آپارتمان خصوصی خانودان سلطنتی و طبقه ی سوم محل اقامت خدمه بود. در سال 1891 در دو طبقه ی زیرین این کاخ یک کارخانه شراب سازی ساخته شد. در واقع پارک کنونی این کاخ نیز باغ انگوری است که در سال 1890 ایجاد شده بود. به جز انگور در این پارک بیشتر از 310 گونه گیاه از آسیا، آفریقا، آمریکا و همچنین جنوب فرانسه وجود دارد.

پس از آنکه پادشاهی در بلغارستان بر اندازی شد، حزب کمونیست در سال 1946 یک همه پرسی برگزار کرد که در نهایت موجب شد این کاخ به اقامتگاه تابستانی کمونیست تبدیل شود. در سال 1989 و با تغییرات دموکتراتیکی که در بلغارستان اتفاق افتاد این کاخ به اقامتگاه ریاست جمهور و اعضای هیات دولت تبدیل شد. این کاخ هم اکنون در تابستان محل برگزاری جلسات دولت است اما برای بازدید عموم گردشگران تور بلغارستان و وارنا هم باز است. البته در تابستان 2016 امکان بازدید گردشگران تور بلغارستان از این کاخ وجود نداشت چرا که به دلیل مرمت و بازسازی کاخ و پارک هر دو بسته بودند.

تور بلغارستان | کاخ اکسینوگراد

کاخ اکسینوگراد از سال 2007 محل برگزاری جشنواره اپرا می باشد. در نتیجه علاقه مندان به این این جشنواره هم می توانند با تور خارجی به بلغارستان سفر کرده و در این جشنواره شرکت کنند.


برچسب ها : بلغارستان , تور بلغارستان ,
+ نوشته شده در 1396/10/23ساعت 15:56 توسط حمید رمضانی | | تعداد بازدید : 8